Kas ta Ekovata?

Tai celiuliozinė termoizoliacinė medžiaga. Pasaulyje naudojama jau virš 100 metų. Ypač ji išpopuliarėjo Europoje po antrojo pasaulinio karo. Ji plačiai naudojama Vokietijoje, Austrijoje, Suomijoje, Norvegijoje, JAV, Kanadoje bei kitose šalyse. Ypač ji pasiteisino šalto, atšiauraus skandinaviško klimato šalyse.

Kodėl rinktis ekovatą?

Nes tai efektyvi, ekologiškai švari ir sveikatai nekenksminga termoizoliacinė medžiaga. Ji naudojama šiltinant gyvenamuosius, visuomeninius ir pramoninės paskirties pastatus. Ekovatą galima naudoti tiek naujai statomuose, tiek renovuojamuose pastatuose.

Ji yra efektyvi apšiltinimo medžiaga (λ=0.039 W/mK). Šiltinant pastatus, ji pilnai užpildo visus tarpelius, plyšius, konstrukcijų nelygumus, komunikacijas ir suformuoja vientisą besiūlį izoliacijos sluoksnį. Tai taupo laiką ir pinigus, nes nelieka atliekų, medžiagų sunaudojama tiek, kiek reikia suformuoti norimam izoliacijos storiui.

Ekovata tai medžio plaušas, impregnuotas chemiškai nelakiomis druskomis. Dėl šių druskų ekovata apsaugo medines konstrukcijas nuo puvimo, pelėsio, grybelio, juose nesiveisia graužikai ir vabzdžiai.

Ši medžiaga yra kvėpuojanti termoizoliacinė medžiaga. Pastate, apšiltintame ekovatos pagalba, dažniausiai nereikia naudoti brangių difuzinių, antikondensacinių bei garo izoliacinių plėvelių, kurios neleidžia kvėpuoti sienoms.

Ekovata priskiriama sunkiai degių medžiagų grupei. Dėl savo sudėtyje esančių druskų, gaisro metu ji ne tik neužsiliepsnoja, bet ir stabdo liepsnos plitimą taip apsaugodama medines pastato konstrukcijas.

Tinkamai eksplotuojant kokybiškai apšiltintą pastatą ekovata savo savybių nepraranda daugiau nei 50 metų.

Apšiltinimo darbams naudojame aukščiausios kokybės ekovatą – Latvijos gamintojo SIA „Eko Iso“ EKOWOOL Premium ekovatą. Ši medžiaga yra sertifikuota Europos Sąjungoje, tai patvirtina ETA sertifikatai bei CE ženklai ant pakuotės.

Klientui pageidaujant, darbus galime atlikti ir su jo turima, kito gamintojo medžiagomis.

Keli namų šiltinimo ekovata privalumai

Svarstant kaip apšiltinsite savo namų sienas, pirmiausia reikėtų įvertinti visas galimybes. Nors ir lengva pasirinkti jau išmėgintą būdą, kartais kiti pasirinkimai atneša geresnius bendrus rezultatus. Šiame straipsnyje trumpai aptarsime visus ekovatos privalumus, kurie jums gali pasitarnauti namų renovacijos ir statybų projektuose.

Ekovata yra gaminama iš popieriaus produktų, kurie buvo išrūšiuoti perdirbimui ir susmulkinti. Ši masė yra įpučiama į sienas arba palėpės erdvę naudojant specialią, dažnai statybinių prekių parduotuvėje randamą įrangą, taip leidžiant mažoms ekovatos dalelėms nusėsti į tankesnį pluoštą nei stiklo vatos lakštai, ritiniai ar audinys.

Ekovata yra apdorojama naudojant įvairius cheminius junginius, kurie nėra pavojingi žmonių sveikatai, taip padarant ją atsparią liepsnai, palėsiui ir vabzdžiams. Paprastai šis junginys yra boro rūgšties atmaina, boratas, kuris apsaugo ekovatą tiek nuo ugnies, tiek nuo vabzdžių. Kartais naudojami papildomi junginiai esant drėgmei apsaugo ir nuo pelėsio.

Jeigu ateityje norite renovuoti namą ar rūpinatės dėl pernelyg didelės drėgmės, norimą ekovatos dalį labai lengva ištraukti ir po remonto darbų pakeisti nauja. Kita vertus, pažeistą stiklo vatą reikia visiškai pašalinti ir keisti panašios R vertės, pločio, ilgio ir storio medžiaga.

Kadangi ekovata paprastai yra įpučiama į ertmes, ji puikiai prisitaiko prie tokių kliūčių kaip sienose išvesti vamzdžiai ar elektros lizdai. Taip pat, ji yra gerokai tankesnė už stiklo vatą dedamą tarp sienų, todėl ji žymiai efektyviau sulėtina oro judėjimą iš vienos sienos pusės į kitą, taip sumažindama skersvėjį.

ekovataPalėpėje įpučiama ekovata visuomet gali būti papildoma, tokiu būdu sutaupant dar daugiau šilumos. Ją netgi galima dėti ant jau palėpėje sudėtų stiklo vatos lakštų, taip padidinant R vertę. Nors tiek ekovata, tiek stiklo vatos lakštai gali būti išnešiojami stipraus vėjo jūsų palėpėje, ekovatą yra žymiai lengviau sudėti atgal į vietą, nei lakštus.

Ekovata yra ir ekologiškesnė, nei stiklo vata. Nors abu produktai yra padaryti iš perdirbtų medžiagų, ekovatoje jų yra bent 75 procentai, kol stiklo vatoje jų tėra apie 30 procentų. Nors gaminant ekovatą popierius yra susmulkinamas ir apdorojamas įvairiais junginiais, gaminant stiklą reikalinga kelių tūkstančių laipsnių aukščio temperatūra. Todėl yra išnaudojama žymiai daugiau elektros.

Daugiau faktų apie ekovatą: http://www.lvi.lt/faktai-apie-ekovata/

Darbai atliekami aukščiausios kokybės, laiko patikrinta Vokietijos gamintojo X-Floc įranga.

 

Norite daugiau sužinoti apie Ekovatą ir apšiltinimą?

Užsukite į mūsų strapsnių skiltį

arba susisiekite su mumis čia