Yra labai daug namo komponentų ir dalykų, kurie slepiasi už gipso plokščių ir tiesiog nėra matomi namo gyventojams. Tačiau namų savininkams reikėtų kiek geriau suprasti šiuos komponentus, kad galėtų tiksliau daryti išvadas kaip galėtų pagerinti savo gyvenamąją erdvę.

 

Žinoma, galima tiesiog prisukti šilumą ir užsidėti dar vieną megztinį, kad sumažintumėte savo šildymo išlaidas, tačiau tam tikri pasirinkimai gali pagerinti jūsų gyvenimo kokybę ilgesniam laikui. Viena iš vietų kur mažas kiekis pastangų gali stipriai padidinti jūsų komforto lygį (ir sumažinti sąskaitas) yra jūsų palėpė.

 

Tinkamai apšildyta palėpė jums gali sutaupyti apie 10-50 procentų nuo įprastinių šildymo išlaidų. Yra įvairių stogų stilių ir tipų, bet beveik visi turi palėpes. Daugeliui namų savininkų palėpės apšiltinimas yra pats efektyviausias būdas sutaupyti.

 

Kaip pradėti:

Įvertinkite esamą būklę

 

Prieš apšiltinant, įvertinkite palėpės būklę, gali prireikti net ir statybininkų pagalbos. Šlapios ar drėgnos šiltinimo medžiagos bei supelijusios ar supuvusios gegnės rodo, kad čia yra per daug drėgmės. Tokiu atveju reikėtų patikrinti ar nėra plyšių stoge.

 

Taip pat, patikrinkite ar jūsų gegnės yra pakankamai tvirtos ir plačios. Namuose kur stogas yra neapšiltintas, šildant namus sušyla ir stogas, kuris žiemą tirpdo išorėje susikaupusį sniegą. Tačiau teisingai apšiltinus stogą, ant jo kaupiasi daugiau sniego, todėl gegnės turi atlaikyti daugiau svorio.

 

Tinkamai izoliuokite erdvę

 

Užtikrinkite, kad jūsų palėpė yra nepralaidi orui: pašalinkite bet kokias skyles, įtrūkimus ar tarpus, per kuriuos oras gali judėti iš lauko į vidų ar atvirkščiai. Tai jums padės palaikyti pastovią temperatūrą.

 

Skyles galite užtaisyti naudodami putas ar jas užkamšydami. Tačiau turėkite omenyje, jog izoliavus palėpę turite pasirūpinti ir tinkama jos ventiliacija.

 

 

Pasirinkite tinkamą insuliacijos tipą

 

Yra daug šildymo medžiagų variantų, tarp jų įpučiama ekovata, lakštai (stiklo pluošto arba mineralinės vatos) ir purškiamos putos. Tarp jų renkantis reikia turėti omenyje tris pagrindinius faktorius: R vertė, galima erdvė ir kaina. R vertė yra insuliacinių medžiagų vertinimo rodiklis, kuris rodo jos šiluminį pralaidumą. Kuo aukštesnė R vertė, tuo geresnė apšiltinimo medžiaga.

 

Skirtingi medžiagų tipai taip pat užima skirtingą kiekį erdvės. Pavyzdžiui, kad pasiektumėte tinkamą R vertę apšiltinant palėpę stiklo pluošto plokštėmis, jums gali prireikti 40 centimetrų sluoksnio. Priklausomai nuo jūsų palėpės būklės, tai gali būti sunkiai įvykdoma. Su purškiamomis putomis situacija žymiai geresnė – gali užtekti 20 centimetrų sluoksnio. Tiesa, apšiltinimas naudojant purškiamas putas kainuoja gerokai brangiau.

 

Neblogas tarpinis variantas, turint omenyje tiek R vertę, tiek kainą, yra įpučiama ekovata. Tuo pačiu ekovata yra geras pasirinkimas tiems, kas neturi lengvo priėjimo prie palėpės.

 

Vienaip ar kitaip, palėpės apšiltinimas yra puiki ilgalaikė investicija prieš žiemą, galinti jums sutaupyti pinigų ant šildymo sąskaitų. It ne tik tai, vasarą šios insuliacinės medžiagos padės jums kondicionuojamas patalpas išlaikyti vėsias.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *