Patarimai šiltinant namus įpučiama ekovata

 

Įpučiama ekovata yra terminas atskleidžiantis tiek medžiagą naudojamą šiltinimui, tiek patį procesą, kuomet puri ekovata yra įpučiama į sienoje esančias angas arba tarpus tarp sijų. Skirtingai nei mineralinė stiklo vata, kuri dažniausiai yra rulonų pavidalo, ekovata yra biri medžiaga, įpučiama naudojant specialią įrangą. Šis aparatas turi talpyklą, užpildytą ekovata. Jis turi ilgą žarną, kuria naudojantis ekovatos srovė yra nukreipiama į palėpėje esančias erdves tarp sijų. Ekovata taip pat gali būti įpučiama į sienų ertmes, aišku, prieš tai jose reikėtų padaryti keletą skylių ir naudoti siauresnį žarnos antgalį. Ekovata turbūt yra pats lengviausias ir pigiausias būdas apšiltinti senesnių ir jau pabaigtų statyti pastatų sienas. Štai keletas galimybių kaip apšiltinti tokius namus:

 

https://www.thespruce.com/best-ways-to-insulate-closed-walls-4105870

 

Šio produkto puri konsistencija nulemia jo apšiltinimo R vertę. Kuo storesnis ekovatos storis, tuo aukštesnė bus R vertė. Apsvarstykite visus įmanomus šiltinimo ekovata pliusus ir minusus:

 

https://healthresearchfunding.org/9-pros-and-cons-of-cellulose-insulation/

 

Apskaičiuokite kiek ekovatos jums reikės

Egzistuoja internetinės skaičiuoklės, padėsiančios jums apskaičiuoti apytikslį jums reikalingos ekovatos maišų kiekį. Tai jums pravers sprendžiant kiek jos nusipirkti. Šias skaičiuokles galite rasti gamintojo puslapyje arba netgi vietoje, kur siūloma įpūtimo aparato nuoma. Kad apskaičiuotumėte savo palėpės plotą, jums reikės išmatuoti jos ilgį ir plotį. Tuomet į skaičiuoklę yra įvedama norima R vertė. Šie du faktoriai nulems kiek ekovatos kilogramų arba maišų jums reikės jūsų namų apšiltinimui. Skirtingiems klimatams yra rekomenduojamos skirtingos R vertės. Pavyzdžiui, viduržemio klimato sąlygomis rekomenduojama R vertė yra R-38 palėpei ir R-13 sienų ertmėms.

 

Paruoškite palėpę

Kiekvienas jūsų palėpės kampas turi būti prieinamas, todėl skersai sijų pasidėkite 1-2 centimetrų storio faneros plokštę. Ji jums leis stovėti, šliaužti ir vaikščioti nesijaudinant, kad užlipsite ant tarp sijų esančio gipso. Kad plokštės nejudėtų, prisukite jas varžtais prie sijų. Pradėkite nuo tolimesnių palėpės kampų ir traukite plokštes su savimi jums judant toliau. Įsitikinkite, jog palėpėje yra įrengtos ventiliacinės angos, kad ekovata netrukdytų į patalpą patekti orui. Oras yra reikalingas palaikant optimalią palėpės temperatūrą visų sezonų metu.

 

Dėvėkite apsauginius rūbus

Nors ekovata ir nėra labai pavojinga sveikatai, esant kontaktui su oda ar jos įkvėpus, ji potencialiai gali virsti dirgikliu. Apsirenkite ilgas kelnes, batus, marškinėlius ilgomis rankovėmis, pirštines, kepurę, dėvėkite akių apsaugą ir respiratorių. Gali pasirodyti nepatogu, tačiau apšiltinimo darbų metu palėpėje praleisite daug laiko, todėl yra svarbiausia maksimaliai sumažinti dirgiklių keliamą riziką. Negana to, apsauginiai rūbai jus apsaugos nuo įvairių nubrozdinimų, įbrėžimų ir rakščių.

 

Pasikvieskite pagalbos

Ekovatos įpūtimas yra dviejų žmonių darbas. Kol vienas žmogus palėpėje valdo žarną ir taip skirsto ekovatą, kitas į aparato talpyklą maitina ekovatos maišus, dažniausiai iš lauko arba žemiau esančio aukšto. Taip pat, jums gali prireikti pagalbos paduodant žarną, įrankius ir reikalingas medžiagas, tokias kaip fanera ar varžtai.

 

Vis dėlto, jeigu darbų nusprendėte imtis vienas, pažiūrėkite kaip tai galėtumėte padaryti:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *